ZEN ÖZEL KIZ ÖĞRENCİ YURDU

Gelin
Tanışalım

Sizler için her şeyin en iyisini isteyen yurdumuzda, sizin için gerekli ne varsa düşündük.
ZEN ÖZEL KIZ ÖĞRENCİ YURDU

Gelin
Tanışalım

Sizler için her şeyin en iyisini isteyen yurdumuzda, sizin için gerekli ne varsa düşündük.
HAKKIMIZDA

Zen Kız Yurdu
Kimdir, Nedir?

Biz ZEN ailesi olarak kendimizi sizin yerinize koyuyor; biz güvenilir olmanın mutluluğunu yaşarken,size de güvenmenin huzurunu yaşatmak için büyük bir özenle çalışıyoruz. İstiyoruz ki öğrencilerimiz derslerinden başka bir şeyi dert etmesinler, sizlerin de gözünüz arkada kalmasın.

Saygıdeğer Velimiz ve Sevgili Öğrencimiz,
Üniversite sınav sonuçları açıklanınca her ailede yeni bir dönem başlıyor. Öğrencilerin üniversiteye gitmek için evden ve aileden ayrılıyor olması hiç de kolay olmuyor. Bu yeni dönemle birlikte herkesi farklı bir telaştır alıyor. “Kazandığım üniversite nasıl bir yer, nerede kalacağım, kalacağım yer güvenilir mi, güvenli mi, rahat mı, nasıl arkadaşlıklar kuracağım?” gibi onlarca soru öğrenciyle birlikte anne babanın da aklını meşgul ediyor doğal olarak. Zira üniversite hayatının evinden ve ailesinden belki de ilk kez ayrılacak her genç için bir takım zorluklar barındırdığını az çok herkes biliyor. Özellikle de ilk aylar veya yıllardaki alışma dönemi daha bir zor geçiyor. Öğrenciler kendi başlarına ilk defa ayakta kalmaya çalıştıkları bu dönemde bir taraftan derslerine çalışırken, diğer taraftan da ailesinden uzakta yaşayacağı yerin ihtiyaçları ve idaresi ile ilgilenmek durumunda kalıyorlar.

Biz ZEN ailesi olarak kendimizi sizin yerinize koyuyor; biz güvenilir olmanın mutluluğunu yaşarken, size de güvenmenin huzurunu yaşatmak için büyük bir özenle çalışıyoruz. İstiyoruz ki öğrencilerimiz derslerinden başka bir şeyi dert etmesinler, sizlerin de gözünüz arkada kalmasın.

Bu düşüncelerle bölgemizin en büyük ve en çok tercih edilen öğrenci konaklama markası olma hedefiyle yola çıktık. Bu hedefe doğru emin adımlarla ilerlerken bir taraftan da öğrencilerimizin gereksinimlerini en uygun koşullarda karşılamaya çalışıyoruz.

Yurdumuzun tercih edilmesini sağlamak için neler yapıyoruz, öğrencimizin hayatını, güvenliğini, sağlığını ve konforunu prensip edindiğimiz çalışmalarımızın arkasında neler yatıyor, sizlere biraz detaylı anlatmak istiyoruz;
• Öncelikle yurdumuzşehirdeki kampüslere tek vasıtalı erişim noktasında olup, merkezi konumda faaliyet göstermektedir.
• ZEN kız öğrenci yurdunda güvenlik üst düzeyde; biz buna dört dörtlük güvenlik diyoruz. Neden mi? Çünkü;

1. ZEN’in kendi güvenlik elemanları 24 saat iş başında,
2. Her kritik noktada güvenlik kameraları sürekli görevliler tarafından izleniyor ve kayıt altına alınıyor,
3. Öğrencilerimiz önce parmak iziyle çalışan geçiş sisteminden ve personel gözetiminden geçtikten sonra kendi bloklarına geçip elektronik oda kartları ile odalarına giriş yapabiliyorlar.

• Biz yurdumuzu ülkemizin en büyük tehlikelerinden biri olan depreme karşı, yürürlükteki en son deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa ettik. Burada önemli bir bilgi vermek istiyorum. “Deprem Bölgelerinde Yapılacak Binalar Hakkında Yönetmelik” uyarınca herhangi bir konut, işyeri veya otel inşa edilirken o binanın bina önem katsayısı 1.0 olarak kabul edilerek binanın statik hesapları bu katsayıya göre yapılır. Kullanılacak demir-beton oranından binayı taşıyan kolon ve kirişlerin büyüklüğü ve sıklığı da yine bu katsayıya göre değişiklik gösterir. Bu oran; spor tesisleri, sinema, tiyatro, konser salonları gibi insanların kısa süreli ve yoğun olarak bulunduğu binalarda 1.2 iken; okul, diğer eğitim bina tesisleri, yurt ve yatakhaneler ve askeri kışlalar gibi insanların uzun süreli ve yoğun olarak bulundukları binalarda 1.4’tür. Bütün ZEN binası, bina önem katsayısı 1.4 alınarak tasarlanıp inşa edilmiştir. Bu açıdan da deprem açısından en güvenli binalar sınıfında yer alırlar.
•Sadece deprem güvenliği açısından değil, biz ZEN’i en üst düzey yangın yönetmeliğine göre donattık. Şilteleri tutuşmaz, oda kapılarını alev iletmez yaptık. Odalara elektrik çarpmalarına karşı kaçak akım sigortaları koyduk. Tüm binayı elektrik kesintilerine karşı acil durum aydınlatmaları ile donatıp jeneratörlerle besledik.
•Elektrik, su, ısınma ve internet ücretlerimize dâhil.
•Konforu ön plana alıp her odaya buzdolabı, her öğrenci için ayrı geniş bir çalışma masası koyduk. Odaların içinde duşları ve lavaboları ayırdık ki birbirlerini bekleyip derslere geç kalmasınlar.
•Sadece 7/24 görev yapan resepsiyon ve güvenlik görevlilerimiz değil, Yurt Müdürümüz, Öğrenci İşleri Uzmanı, Teknik ve Temizlik Görevlilerinden oluşan kadromuz öğrencilerimizin ihtiyaç ve sorunlarına çözüm bulmak için göreve hazır bekliyorlar.
•Odaları düzenli olarak biz temizliyor, öğrencinizin bir de bu konuları dert etmesini istemiyoruz.
•Yurdumuz Yenişehir kampüsüne 100 Metre , Çiftlikköy kampüsüne 3 KM, Tece kampüsüne 14 KM uzaklıktadır.
•Yurdumuz sahiline ve alış-veriş merkezlerine yürüme mesafesindedir.
•Çamaşırhane, hobi & eğlence odaları, etüd salonları, mimar öğrencilerimize özel maket ve çizim masaları; hepsi, öğrencilerin başarısına ve konforuna katkı sağlıyor.
•Kayıt esnasında beraber gelen öğrencilere aynı odada kalma hakkı veriyor; ayrıca öğrencileri okudukları fakültelere ve 1.öğretim / 2.öğretim durumlarına göre ayırmaya çalışıyoruz.

Güvenlik
Konforlu Odalar
Özel Hizmet
Uygun Fiyat
Ayrıcalık
http://www.zenkizyurdu.com/wp-content/uploads/2019/04/blog-post-08.jpg
http://www.zenkizyurdu.com/wp-content/uploads/2020/06/img-passion-768x840.png
ZEN KIZ YURDU

Konforlu ve
Güvende Hissedin

ZEN Kız Öğrenci Yurdu geleceğimiz olan siz öğrencilerimize hizmet edecek olmanın heyecanıyla yola çıkan firmamızda , modern bir ortamda çalışmak isteyen tüm arkadaşların başvurularını bekliyoruz.
012345678900123456789001234567890+

Hizmet verdiğimiz öğrencimiz.

012345678900123456789001234567890+

Öğrenci Kapasiteli Binamız

0123456789001234567890+

Kazandığımız Ödül ve Sertifika

http://www.zenkizyurdu.com/wp-content/uploads/2020/06/img-passion-768x840.png

ZEN KIZ YURDUBİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Bizimle iletişime geçmek için form doldurabilir, arayabilir ve adresimize gelebilirsiniz.
Adres
Fatih Mahallesi 30006 sokak,
Gazi Mustafa Kemal Blv. no:1, 33200 Mezitli/Mersin
Telefon
0538 440 44 66
Email
info@zenkizyurdu.com
zenkizyurdu@gmail.com
ZEN KIZ YURDUHakkımızda
Güvenmenin huzurunu yaşatmak için büyük bir özenle çalışıyoruz.
Fatih Mahallesi 30006 sokak, Gazi Mustafa Kemal Blv. no:1, 33200 Mezitli/Mersin
TÜM DÜNYADANÖğrencilerimiz
http://www.zenkizyurdu.com/wp-content/uploads/2019/04/img-footer-map.png
BİZİ TAKİP EDİNSosyal Medya Hesaplarımız
Daha fazla bilgi edinmek için sosyal medya hesaplarımızı takip edin.